Arrihet marrëveshja, Mahrezi te City 

12 qershor 2018 | 11:17

Manchester City dhe Leicester City kanë arritur ta gjejnë marrëveshjen për transferimin e Riyad Mahrez për shumën e 85 milionë eurove.

Sipas dy gazetave më të mëdha në ishull, “The Sun” dhe “Mirror”, marrëveshja është arritur dhe mungon vetëm zyrtarizimi, kështu qe Mahrezi do ta kurorëzojë ëndrrën për të luajtur me Manchester Cityn e Guardiolas.

Mahrezi bëri 36 paraqitje në Premierë Ligë sezonin që lamë pas, duke shënuar 12 gola.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Jakup Krasniqi (Përkujtues për vendorë e ndërkombëtarë, për raportet…