Babai i Furyt nervozohet pas humbjes, i vërsulet ekipit të Usykut

19 maj 2024 | 09:19

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë.

Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve, raporton Sinjali.

Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin nga gjyqtarët.

Usyk ishte vërtetë më i mirë se Fury ku këtë e dëshmoi edhe në rundin e nëntë ku ishte shumë afër ta nokautonte britanikun.

Por humbja jo vetëm që nuk i pëlqeu Furyt që nuk e pranonte asesi, por edhe babait të tij që tentoi t’i sulmonte stafin e Usyk.

Shikoni momentin në video:

VIDEO

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka vdekur në moshën 58-vjeçare moderatorja e njohur e CNN,…