“Back to the future’- Opel rikthehet fuqishëm

20 mars 01:15

Opel kthehet në vitet 1970 dhe shpall makinën e saj retro elektrike.

Pasi Hyundai filloi me 45, Renault me ??5 të ri, dhe Peugeot prezantoi e-Legend Concept, ishte realiste të pritej një tjetër model elektrik retro. Në këtë rast, Opel kthehet në vitet shtatëdhjetë të shekullit 20 – në Manta A, dhe njofton makinën e saj elektrike retro.

Emri zyrtar është Manta GSe ElektroMOD, dhe video e njoftimit zbulon një dizajn klasik të kombinuar me zgjidhje moderne teknologjike.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkencëtarja e kompanisë BioNTech, e cila fitoi garën për prodhimin…