Bahtiri nesër e dorëzon peticionin për bashkimin e qytetit të Mitrovicës te Qeveria, Kuvendi dhe Presidenca

15 janar 2019 | 16:44

Kryetari i Komunës së Mitrovicës Jugore, Agim Bahtiri, të mërkurën në orën 9:30 do të dorëzojë peticionin për bashkimin e qytetit të Mitrovicës me 16,594 nënshkrime të qytetarëve, në tri institucionet e Kosovës, tek Qeveria, Kuvendi, si dhe tek Presidenti.

Sipas një njoftimi për media të kësaj komune, Bahtiri do të kërkojë nga institucionet përkatëse që të miratojnë këtë nismë të ndërmarrë nga vetë qytetarët e Mitrovicës.

/Epoka e re/

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në mbledhjen e radhës së Qeverisë së Republikës së Kosovës,…