Ballkani shpëton nga humbja ndaj Trepçës ’89

30 nëntor 15:07

Kampionia në Kosovës, Ballkani ka shpëtuar nga humbja në përballje me Trepçën ’89, pasi barazoi rezultatin në minutat shtesë të ndeshjes. Ndeshja përfundoi me rezultat 1-1 dhe ishte ndeshje e mbetur e javës së tretë në Superligë.

Në minutën e 76-të, vendasit kaluan në epërsi me golin që realizoi Fatty. Mysafirët tentuan të barazojnë rezultatin me të gjitha forcat dhe një gjë të tillë e arritën në minutat shtesë, kur Ermal Krasniqi shënoi për 1-1.

Pas kësaj ndeshje Ballkani mbetet në pozitën e dytë me 34 pikë. Ndërsa skuadra e Trepçës është në vendin e parafundit me 19 pikë.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nuk…