Barça e Juve kalojnë në fazën e nokautit, PSG-ja mposhti Leipzigun

24 nëntor 23:07

Barcelona e Juventusi e kanë siguruar kalimin në fazën nokaut të Ligës së Kampionëve. Barcelona sonte fitoi 4:0 si mysafire e Dynamo Kievit. Sergino Dets (52’), Martin Braithwaite (57’, 70’ penallti) dhe Antoine Griezmann (90+2’) shënuan për Barcelonën.

Juventusi ndërkohë ka arritur të kthehet nga disavantazhi 1:0 dhe të triumfoi 2:1 në shtëpi ndaj Ferencvarosit. Myrto Uzuni (19’) realizoi për epërsinë e Ferencvarosit, ndërsa Cristiano Ronaldo (35’) dhe Alvaro Morata (90+2’) për Juventusin.

Pas katër xhirove në Grupin G, kryeson Barcelona me 12 pikë, tri më tepër se Juventusi që zë vendin e dytë. Dynamo Kievi e Ferencvarosi kanë nga një pikë.

Në Grupin H, Manchester Unitedi fitoi 4:1 në shtëpi ndaj Istanbul Bashakshehirit dhe i është afruar fazës nokaut. Bruno Fernandes (7’, 19’), Marcus Rashford (35’ penallti) dhe Daniel James (90+2’) shënuan për Unitedin, ndërsa për Bashakshehirin realizoi Deniz Turuc (75’).

Në ndeshjen tjetër të grupit Paris Saint-Germaini triumfoi 1:0 ndaj RB Leipzigut. Neymar (11’ penallti) realizoi golin e vetëm për Parisin.

 

Pas katër ndeshjeve kryeson Manchester Unitedi me 9 pikë, PSG-ja zë vendin e dytë me gjashtë pikë, sa i ka edhe Leipzigu që është i treti, Bashakshehiri zë vendin e fundit me tri pikë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetarja e AAK-së, Time Kadrijaj, i ka reaguar ushtruesit të…