Barcelona ndan rrugët me Luuk de Jong

15 prill 11:08

Luuk de Jong dhe Barcelona do t’i ndajnë rrugët në fund të sezonit.

Futbollisti do të kthehet te Sevilla, prej nga edhe erdhi në formë huazimi për një vit.

Gjatë këtij sezoni me “blaugranët” futbollisti ka realizuar gjashtë gola në 16 paraqitjet e tij në La liga.

Vlera e 31-vjeçarit në treg tanimë ka rënë në 4 milionë euro, nga 10 milionë sa ishte para një viti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, ka deklaruar se…