Bayerni, bindës ndaj Shtuttgardit

27 janar 2019 | 17:29

Bayern Munchen e ka mposhtur VfB Stuttgard me rezultatin 4-1 në “Allianz Arena” duke mbajtur ritmin e kryesuesve të Borussia Dortmund.

Skuadra “bavareze” ka bërë një ndeshje të mirë përpara tifozëve të saj, sidomos në pjesën e dytë të takimit ku ka shënuar tre nga katër golat. Ishte Thiago Alcantara ai që zhbllokoi rezultatin përpara se Donis të barazonte përkohësisht. Pas pushimit, autogolo o Gentner dhe golat e Goretzka dhe Lewandowski kanë vendosur takimin.

Bayern është në vend të dytë të renditjes me 42 pikë, gjashtë më pak se Dortmund.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pasditja e sotme ka qenë e çmendur në Serie A,…