Bayerni e demolon Barcelonën

14 gusht 22:58

Bayerni ka triumfuar në mënyrë fantastike ndaj Barcelonës sonte në Lisbonë, në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Bavarezët fituan bindshëm 2 me 8 ndaj Blaugranëve, të cilët ishin inferior ndaj një fuqie që e kishte sonte skuadra gjermane.

Golat për Bayernin i shënuan Muller 2, Perisic, Gnabry, Kimich, Lewandowski, Coutinho nga një gol. Në anën tjetër për Barcelonën shënuan Alaba (og) dhe Suarez.

Kjo është humbja më e thellë e Barcelonës në këtë dekadë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka dështuar për herë të dytë votimi i Projektligjit për…