BE-ja dënon sulmin terrorist ndaj Ministrisë së Brendshme të Turqisë në Ankara

01 tetor 2023 | 11:48

Përfaqësuesi i lartë, Josep Borrell, ka thënë se Bashkimi Evropian e dënon sulmin që ka ndodhur sot (e diel) në mëngjes në Ankara, ku janë plagosur dy zyrtarë policorë.

Borrelli me anë të një postimi në platformën “X” u ka uruar shërim të shpejtë të plagosurve.

“BE dënon sulmin terrorist ndaj Ministrisë së Brendshme turke në Ankara, duke plagosur disa policë. Ne shprehim solidaritetin me Turqinë dhe i urojmë shërim të shpejtë të plagosurve”, ka shkruar Borrelli.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas sulmit në…