Kurti: I trishtuar kur dëgjova për sulmet terroriste në Turqi

01 tetor 2023 | 11:42

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas sulmit në Turqi, duke thënë se ndihet i trishtuar pas këtij lajmi.

Ai përmes një postimi në “X” u ka uruar shërim të shpejtë policëve të lënduar atje.

“I trishtuar kur dëgjova për sulmet terroriste në Ankara, Turqi, por i lehtësuar kur mësova se dëmi i synuar u shmang kryesisht nga institucionet turke. Mendimet tona janë me policët e lënduar dhe i urojmë shërim të shpejtë”, ka shkruar Kurti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Xherdan Shaqiri ishte protagonist në fitoren e Chicago Fire ndaj…