Behrami: Kur Kurti kritikohet për keqqeverisje, e çon Sveçlen në Veri dhe i ndërron dy-tri tabela

18 mars 2024 | 21:49

Analisti Artan Behrami tha se kryeministri Kurti po e largon vëmendjen nga temat kryesore, duke bërë veprime populiste.

“E ke një kry një kryeministër, kur PDK e ka një prezentim tepër të mirë në Kuvend për kontrata njëburimore, ku njerëzit pajtohen me ju dhe të nesërmen e çon Sveçlën në Veri i ndërron 2-3 tabela dhe u kry”, tha ai në Pressing, transmeton Express.

“Pra i shfrytëzon temat populiste për mi mbulu temat e tjera”, u shpreh ai.

“Problemi është te populizmi, me i tregu njerëzve që po i mashtron”, shtoi Behrami.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, u shpreh…