Bellingham: Jam dhjetë herë më mirë se vitin e kaluar

20 gusht 2023 | 15:13

Mesfushori i Real Madrid, Jude Bellingham, ka folur për gazetarët pas suksesit në ndeshjen ndaj Almerias (3:1).

Lojtari 20-vjeçar ka marrë pjesë drejtpërdrejt në të gjithë golat të shënuar. Anglezi ka shënuar në minutën e 19′ dhe 60′ dhe ka asistuar Vinicius Junior në të 73′.

“Kam mësuar shumë duke luajtur me shokë të tillë. Tani jam dhjetë herë më mirë se vitin e kaluar. Fitoret me vullnet të fortë janë ADN-ja e Real Madridit. E kam parë shumë në televizor kur kam qenë e vogël dhe gjithmonë më është dukur se do të ndodhte herë pas here. Tani që jam këtu, shoh gjithçka nga brenda te Real Madrid, askush nuk ka panik”,  ka thënë Bellingham për “Madrid Xtra”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përparim Gruda, koordinator i departamentit për Drejtësi në PDK, ka…