Berisha lë basketbollin e Kosovës, shkon në Çeki

02 janar 12:56

Basketbollisti më i mirë shqiptar, Dardan Berisha, e ka lënë skuadrën e Sigal Prishtinës dhe basketbollin e Kosovës për t’u transferuar në basketbollin e Çekisë, saktësisht te skuadra e CEZ Nymburk.

Ky klub është ndër më të mirët në çeki, kurse kjo është një përvojë e re për yllin pejan të basketbollit.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në vitin 2017 ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS)…