Tre ministrat e MKRS-së

02 janar 2018 | 12:49

Në vitin 2017 ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) është drejtuar nga tre ministra.

Fillimviti që e lamë pas në krye të ministrisë e gjeti Kujtim Shalën, kurse më pas vendin e Shalës e zuri Vlora Dumoshi. Pas zgjedhjeve të përgjithshme, drejtimin e ministrisë e mori Kujtim Gashi. Punët gjatë tërë vitit që ka bërë kjo ministri, sidomos në fushën e sportit, kanë qenë të mëdha.

http://www.mkrs-ks.org/repository/images/10_03_2016_2854069_foto2___.jpg

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dy skuadrat nga Kosova, Trepça ’89 dhe Prishtina, ishin të…