Trepça ’89 dhe Prishtina shijojnë arenën ndërkombëtare

02 janar 2018 | 12:44

Dy skuadrat nga Kosova, Trepça ’89 dhe Prishtina, ishin të parat që e shijuan arenën ndërkombëtare.

’89-shi u eliminua nga Liga e Kampionëve në rrethin e parë, pasi pësoi dy humbje nga Vikinguri me rezultat 2-1 dhe 4-1 në Mitrovicë. Prishtina e kishte kundërshtarin më të vështirë në Evropa Ligë, pasi Norrkopingu fitoi me rezultat të përgjithshëm 6-0. Kryeqytetasit ndeshjen e parë e humbën 5-0, kurse të dytën 0-1.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka zgjedhur të realizojë një…