Besa Famgas, kampione e Kosovës

25 maj 2023 | 22:45

Besa Famgas ka vazhduar dominimin në Superligën e Kosovës në hendboll.

Besa e Pejës ka fituar titullin e kampionit për edicionin 2022/23. Në finale të plejofit, Besa Famgas e mposhti Trepçën me rezultat 2:0.

Fitoren e dytë e shënoi të enjten mbrëma në “Minatori” me rezultat 37:30. Skuadra pejane ka dominuar tërë ndeshjen dhe shënoi fitore bindëse për titullin e dhjetë rresht.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu bën të ditur se nuk…