Besarta Jashari: Çdo gjë do ishte e rëndomtë pa aktin unik të vetëflijimit për liri të familjes tonë

07 mars 22:08

E mbijetuara e familjes Jashari, Besarta, ka bërë një dedikim emocional në 23 vjetorin e betejës, rënies heroike të familjes së saj më 5, 6 dhe 7 mars të 1998.

Mes shkronjash, Besarta kujton ballafaqimin e ashpër të asaj kohe mes tyre dhe forcave serbe.

Ajo thotë se pa këtë akt unik të flijmit të familjes së saj për liri, çdo gjë do ishte e rëndomtë.

Postimi i plotë i saj në “Facebook”:

mbijetuara e familjes Jashari, Besarta, ka bërë një dedikim emocional në 23 vjetorin e betejës, rënies heroike të familjes së saj më 5, 6 dhe 7 Mars të 1998.

Mes shkronjash, ndërsa kujton ballafaqimin e ashpër të asaj kohe mes tyre dhe forcave serbe, Besarta thotë se pa këtë akt unik të flijmit të familjes së saj për liri, çdo gjë do ishte e rëndomtë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zinedine Zidane ka refuzuar të jap në mendim më ndryshe…