Besnik Kelmendi takohet me pasardhësin e Angela Merkel

08 shtator 16:37

Afaristi nga Kosova, Besnik Kelmendi përmes një postimi në profilin e vet në “Facebook” ka bërë të ditur se është takuar në Essen me pasardhësin e Angela Merkel, Kancelarin e ardhshëm të Gjermanisë, z. Armin Laschet CDU-së.

“Unë sot ndodhem këtu në forumin politike në Essen me Kancelarin e ardhshëm të Gjermanisë, z. Armin Laschet CDU-së. Ku gjatë takimit me të pata rastin ti shpreh edhe njëherë urimet më të përzemërta në këto zgjedhje federale”.

Postimi i plotë i Kelmendit:

Unë sot ndodhem këtu në forumin politike në Essen me Kancelarin e ardhshëm të Gjermanisë, z. Armin Laschet CDU-së. Ku gjatë takimit me të pata rastin ti shpreh edhe njëherë urimet më të përzemërta në këto zgjedhje federale.

Gjithashtu diskutuam në parim për çështjen e dialogut Kosovë -Serbi, liberalizimin e vizave, përmiresimin e proçedurave në termin në Ambasadë, njohjen e patentave të shtetaseve shqiptare, ku mora mbështetjen dhe përkrahjen e tij se do të bëje më të mirën për komunitetin Shqiptare.

Ndaj, nëpërmjet këtij mesazhi dëshiroj ti bëje një thirrje publike të gjithë bashkëkombësit e mi, me të drejte vote në Gjermani që të dalin masivisht në këto zgjedhje federale dhe të mbështesin partin CDU.

Sepse partia CDU ka qenë është dhe do të mbetet e palëkundur në përkrahjen e Shqiptareve drejte familjes tone të madhe Evropianë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ai i…