“Bisha” e re elektrike

13 shtator 11:42

Vetura koncept “Genesis Essentia” është krijimi më i fundit në teknologjinë e automjeteve elektrike

Me një dizajn elegant dhe një teknologji të pabesueshme, “Essentia” është projektuar për të lidhur tërësisht shoferin me veturën dhe botën përreth tij.

“Essentia” u frymëzua nga proporcionet e veturës ikonike Gran Tursimo.

Me një ngjyrë të hirtë metalike dhe një trup me fibra të karbonit, “Essentia” është thjeshtë një veturë mahnitëse./lexo.al/

Lajme të sponsorizuara