Brad Pitt-it i refuzohet kërkesa për kujdestarinë

28 tetor 12:50

Kërkesat e tij për çështjen e kujdestarisë dhe të ish bashkëshortes Angelina Jolie, është refuzuar nga Gjykata e Lartë e Kalifornisë.

Sipas AP, gjykatësi John Ouderkirk ishte caktuar për të ndarë kujdestarinë, por që më vonë u hoq nga roli i tij për shkak se kishte marrëdhënie të mirë më avokatët e Pitt.

Sipas Jolie dhe ekipit të saj, kanë pasur një konflikt interesi, të cilën aktori e kundërshtoi.

Brad dhe Angelina kanë pesë fëmijë. Jolie kërkon kujdestarinë e plotë për fëmijët ndërsa Pitt nuk e dëshiron. Ai vë bast për ndarje të barabartë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni, ka…