Brahimaj: Vepra dhe lavdia e Mujë Krasniqit s’do të harrohet

14 dhjetor 11:09

Bashkëluftëtari i Mujë Krasniqit – “Kapuçit”, Lahi Brahimaj, me rastin e 19-vjetorit të rënies heroike të Mujë Krasniqit, ka thënë se nuk do të harrohet vepra dhe lavdia e tij.

“Sot me krenari e kujtojmë heroin Mujë Krasniqi ‘Kapuçi’, Ali Krasniqin, Beqir Gashin dhe të gjithë Dëshmorët e tjerë të Brigades “113” të cilët ranë 19 vite më parë! Miku im Mujë Krasniqi, 19 vite ikën, por edhe shumë tjera do të vijnë e nuk do të harrohesh ti dhe lavdia e jote!”, ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” Brahimaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se qëllimi…