Britani, 10 vjet burg çiftit që i vuri foshnjës emrin Hitler

13 nëntor 2018 | 11:32

Një nënë dhe baba që e quajtën foshnjën e tyre Adolf Hitler u dënuan si anëtarë të një grupi neonazist.

Adam Thomas, 22 vjeç dhe e dashura e tij, Claudia Patatas, 38 vjeçe, po përballen sot me një dënim prej 10 vjetësh burgim, pasi u dokumentua se ata shin pjesë e një grupi të ekstremit të djathtë.

Gjatë kontrollit të banesës së çiftit në Oxfordshire u zbulua se banesa ishte e mbushur me memorandume naziste. Thomasi e pranoi se ishte admirues i Hitlerit, raporton “dailymail.co.uk”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Facebook Messenger” duket se po punon për të vendosur në…