Bujupi me ekspozitë personale në profilin e vet në “Facebook”, arsyeja do t’ju befasojë (Foto)

16 shkurt 2018 | 22:42

Piktori nga Drenasi, Agim Bujupi, ka vendosur që punën e vet artistike ta ekspozojë në mënyrë të veçantë.

Punimet e tij, Bujupi ka vendosur t’i ekspozojë në llogarinë e vet në “Facebook”, për shkak siç ka thënë ai, pa pasur lidhje politike është vështirë të mbahet një ekspozitë në Galerinë e Arteve të Kosovës.

“Ideja për të hapur ekspozitë në rrjete sociale me lindi, meqë në Galeritë e Arteve shansi është shumë i vogël që t’i ekspozosh veprat artistike, të mediumeve të ndryshme. Pa pasur lidhje me agjentë politik dhe disa persona klanor, te cilët i konsiderojnë Galeritë e Arteve në një forme si atelie të tyre. Me këtë postim e shpalli ekspozitën e hapur”, ka shkruar Bujupi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Image may contain: outdoor

Image may contain: outdoor

Image may contain: one or more people

Image may contain: outdoor, nature and water

Image may contain: outdoor

No automatic alt text available.

No automatic alt text available.

Image may contain: outdoor and water

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i grupit parlamentar i partisë Nisma Social Demokrate, Bilall…