Bunjaki largohet nga Kosova, De Biasi nga Shqipëria

02 janar 18:10

Përzgjedhësi Albert Bunajki u largua nga Përfaqësuesja e Kosovës pas përfundimit të kualifikimeve për Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Ai e ka drejtuar Kosovën për rreth dhjetë vjet dhe puna e tij për krijimin e përfaqësueses ishte e madhe. Pak më herët se Bunjaki është larguar Gianni de Biasi nga Kombëtarja e Shqipërisë. Trajneri italian do të mbahet mend gjatë për suksesin historik që ua solli kuqezinjve duke i kualifikuar në Kampionatin Evropian “Francë 2016”.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pavarësisht se për një kohë të gjatë ishte premtuar se…