Cakaj: Kontributi i faktorit shqiptar në Maqedoninë e Veriut, mbetet i patjetërsueshëm

18 shtator 11:06

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, gjatë qëndrimit zyrtar në Shkup, ka zhvilluar edhe disa takime të shkëlqyera me krerët e partive shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

“Së bashku me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, z. Ziadin Sela, kryetarin e Lëvizjes BESA, z. Bilal Kasami, kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare, z. Menduh Thaçi, si dhe kryetarin e Alternativës, z. Afrim Gashi, vlerësuam rolin e pazëvendësueshëm në zhvillimin e demokracisë së brendshme, procesin e anëtarësimit në NATO dhe rrugëtimin e Maqedonisë së Veriut drejt Bashkimit Evropian”, ka shkruar Cakaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Ai ka theksuar se përtej dallimeve politike, kontributi i faktorit shqiptar në Maqedoninë e Veriut në mbrojtjen e interesave kombëtare, zhvillimin e përgjithshëm institucional dhe ruajtjen e drejtimit euroatlantik të vendit, mbetet i patjetërsueshëm.

Publiée par Gent Cakaj sur Vendredi 18 septembre 2020

(M.Q / Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas largimit nga Ferrari, piloti gjerman Sebastian Vettel do ta…