Cakolli i PDK-së ironizon me Shpend Ahmetin, thotë se është me fat që jeton në kohën e qeverisjes së tij

24 dhjetor 2018 | 20:19

Sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë dhe njëherësh zëvendësministër i Ministrisë sëInovacionit, Bujar Cakolli, përmes rrjetit social në “Facebook”, vazhdon ta ironizojë bashkëkryesuesin e delegacionit për bisedime me Serbinë, kryetarin aktual të Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Cakolli e quan veten me fat që jeton në kohën e qeverisjes së Shpendit me kryeqytetin.

Postimi i plotë i Cakollit:

Kush është studenti i Harward’it – që po e “dridh” Serbinë?

Sigurisht, të gjithë jemi dëshmitarë të senzacionit qeverisës në Prishtinë të ideuar e realizuar nga Shpend Ahmeti. Bile, unë e konsiderojë veten me shumë fat që mu ka dhënë mundësia të jetojë në kohën e qeverisjes së tijë.

Duke pasur parasysh aftësit dhe eksperiencen e Shpendit në degradimin dhe defunksionalizimin e kryeqytetit, atëherë me një qasje të tillë edhe Serbia shumë shpejtë mund të gjendet para një kolapsi total.

Vallahi ditë të vështira janë duke ardh për Serbinë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar…