Celina realizon dy gola për Ipswichin (video)

03 nëntor 2021 | 12:43

Bersant Celina e ka udhëhequr ekipin e tij Ipswich Town në fitoren ndaj të martën në League On në kategorinë e tretë të futbollit anglez.

Celina shënoi dy gola në këtë takim. Ai realizoi nga një gol në secilën pjesë.

25-vjeçari nga Prizreni e vulosi fitoren e tretë në katër ndeshjet e fundit në ligë për Ipswichin në një kundërsulm, duke e dribluar portierin, që kishte dalë përtej gjysmës së fushës së vet, për të vrapuar i vetëm me topin deri në portë.

Ky ishte goli i tretë në nëntë ndeshje për futbollistin nga Kosova në League Onë këtë sezon dhe sulmuesi i Kosovës festoi mbrapa portës bashkë me tifozët e Ipswichit që kishin udhëtuar drejt High Wicombe për ta mbështetur ekipin e tyre.

 

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mesfushori Paul Pogba dhe Erling Haaland janë në krye të…