Çfarë marrëdhëniesh ka Kosova me BE-në? (Video)

05 dhjetor 11:20

Marrëdhëniet e Kosovës me Bashkimin Evropian?! Një pikëpyetje e tillë është ngritur pas vizitës së komisionarit të Bashkimit Evropian për zgjerim dhe fqinjësi, Johannes Hahn në Prishtinë.

Ai ka shprehur zhgënjim për taksën prej 100 për qind që u ka vënë Qeveria e Kosovës, importeve të Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës, si dhe ka porositur qytetarët e Kosovës të mos jenë peng i datave sa i përket liberalizimit të vizave.

#2020

Çfarë marrëdhëniesh ka Kosova me BE-në?

Publiée par Radio Evropa e Lirë sur Mardi 4 décembre 2018

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Fondi Kosovar për Garanci Kreditore (FKGK) ka nënshkruar marrëveshjet e…