Challandesi tregon se si ndalet Sterlingu

16 nëntor 18:51

Pas shuarjes së shpresave për kualifikimin direkt nga grupet e kualifikueseve, Kosova kërkon mrekullinë nga Liga e Kombeve. Por për të shkuar deri aty ka ende kohë, pasi fillimisht do të përballet kundër Anglisë në “Fadil Vokrri”.

Ndeshja e parë mes tyre përfundoi në shifrat 5-3, ku Sterling ishte thjeshtë i pandalshëm dhe një makth për mbrojtjen e Kosovës. Pikërisht për këtë arsye një gazetar i “BBC” ka pyetur Bernard Challandes sesi mund të ndalet ylli i Anglisë.

Përgjigja e marrë nga tekniku Challanes ishte shumë e sinqertë: “Duke ia thyer këmbën. Por ne nuk e bëjmë, pasi jemi të sjellshëm”.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje…