Cilët janë 15 destinacionet më të rekomanduara për këtë vit (Foto)

31 mars 2019 | 14:49

Të gjithë të apasionuarit pas udhëtimeve dhe njohjes së botës, çdo vit mundohen të zbulojnë destinacionet për t’u vizituar.

Këshillimi me faqe të rëndësishme të turizmit, është mënyra më e mirë për të bërë planifikimin e duhur.

“World’s Best Awards” ka hapur një sondazh për të evidentuar 15 destinacionet më të mira, për t’u vizituar në 2019-ën dhe renditja është si më poshtë:

15. Barcelona, Spanjë

14. Udaipur, Indi

13. Siem Reap, Kamboxhia

12. Romë, Itali

11. Santa Fe, New Mexico

10. Luang Prabang, Laos

9. Ubud, Indonezi

8. Cape Town, Afrikë e Jugut

7. Hoi An, Vietnam

6. Oaxaca, Mexico

5. Firence, Itali

4. Kyoto, Japoni

3. Chiang Mai, Tailandë

2. Charleston, Karolina e Jugut

1. San Miguel de Allende, Mexico

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Christian Eriksen është një nga lojtarët më të kërkuar. Danezi…