Çitaku: Kosova është me fat që ka mbështetjen e palëkundur të SHBA-ve

03 nëntor 2018 | 15:13

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka komentuar takimin e ministrit të Drejtësisë, Abelard Tahiri, me të parin e drejtësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Prokurori i Përgjithshëm Jeff Sessions.

“Takim jashtezakonisht produktiv mes Ministrit të Drejtësisë Abelard Tahiri dhe Attorney General Jeff Sessions. 

Kosova është me fat që në të gjitha fazat e shtetndertimit ka pasur mbështetjen e palëkundur të SHBA-ve”, ka shkruar ambasadorja Çitaku në llogarinë e saj në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), përmes Inspektoratit të…