City e fitoi derbin ndaj Tottenhamit

29 tetor 2018 | 23:00

Manchester City ka marrë një fitore të rëndësishme sonte kundër Tottenhamit, duke e mundur atë me rezultat 1-0, një rezultat që e dërgon Cityn në vendin e parë më 26 pikë, sa ka edhe Liverpooli, por Reds kanë golëdallim më të vogël.

Manchester City ka fituar sot edhe në Wembley, pavarësisht një fushe shumë të dobët, ku para disa dite u mbajtën ndeshje të Rugby në të.

Megjithatë, fillimi i pjesës së parë dhe pjesa e parë në tërësi i takoi Manchester Cityt, të cilët kaluan shumë herët në epërsi, në minutën e gjashtë me një gol të Mahrez.

City e kontrolloi më shumë pjesën e parë dhe disa herë ishte afër për të shënuar, por Tottenham kishte disa raste të vogla por që nuk arriti ti konkretizoi.

Pjesa e dytë ishte tërësisht e Tottenhamit.

Ata sulmuan dhe mundësinë më ideale për të barazuar e patën në minutën e 77 por Lamela e goditi topin jashtë portës edhe pse kishte shumë mundësi për të vepruar ndryshe.

Pavarësisht presionit dhe shumë shansave, City u mbrojte dhe mori tri pikë të rëndësishme në Manchester, tri pikë që e risjellin atë në vendin e parë në Premier Ligë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Interi ka vazhduar me formën e lartë në Itali duke…