City largohet nga Superliga

20 prill 23:06

Gjatë orëve të fundit është mbajtur takimi i 12 klubeve themeluese të Superligës, ku është njoftuar se vetëm Manchester City është larguar nga kjo garë.

Edhe pse pati disa raportime se klube të ndryshme sikurse Barcelona, Chelsea dhe Atletico Madrid janë larguar nga Superliga, një gjë e tillë nuk duket të ketë ndodhur, transmeton lajmi.net.

Manchester City është klubi i vetëm që ka dhënë dorëheqje për t’u larguar nga kjo garë, sipas gazetës spanjolle COPE.

COPE gjithashtu njofton se Chelsea nuk ka thënë se do të largohet, thjeshtë ka shprehur dyshime mbi këtë Superligë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komiteti i Emergjencës i Organizatës Botërore të Shëndetësisë rekomandoi që…