Costa, afër rikthimit në Premier Ligë

10 korrik 12:17

Diego Costa ka kontratë edhe për dy vjet të tjera me Atletico Madridin, por blerja e Alvaro Moratas mund të bëjë që sulmuesi Costa të largohet në ketë afat kalimtar.

Mediet në Spanjë raportojnë se Costa do të rikthehet në Premier Ligë, pasi skuadra e Wolverhampton Wanderers është shumë e interesuar për transferimin e tij.

Costa ka luajtur edhe për Penafiel, Bragan, Rayo Vallecano, Valladolid, Albacete dhe Celta Vigon.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Prizren ka…