Daçiqi: Perëndimit i intereson vetëm njohja e Kosovës

23 mars 10:09

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se i kishte thënë disa herë presidentit Aleksandër Vuçiq se perëndimi është duke i gënjyer në raport me Kosovës.

“Në gjithë këto vite njohja e pavarësisë së Kosovës, është i vetmi interesim për ta”, ka thënë Daçiqi.

Sipas Daçiqit, ky është pikëllimi dhe hipokrizia aktuale, dhe se Serbia nuk mundet, siç ka thënë për “Novostin”, të bie dakord për t’u poshtëruar.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar…