Daut Haradinaj ia dhuron simbolin e UÇK-së nipit të tij, Luanit

05 mars 16:04

Luan Haradinaj, i biri i dëshmorit Shkelzen Haradinaj, ishte rreshtuar sot në mesin e pjesëtarëve të FSK-së në nderim të 20-vjetorit të Epopesë së UÇK-së në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë.

“20 vjet nga Epopeja e UÇK-së dhe rënia heroike e Adem Jasharit, nuk janë kohë e gjatë për shtetin e ri të Kosovës, por janë 20 vjet histori lirie! Lavdi jetës dhe veprës së Heroit Legjendar, Adem Jasharit dhe të gjithë të rënëve për liri!”, ka shkruar Daut Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me rastin e 20-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, vajza e…