De Biasi, afër Veronës

22 janar 14:13

Ish-trajneri i Kombëtares së Shqipërisë në futboll, Gianni De Biasi është shumë pranë stolit të Veronës.

Lajmi është konfirmuar nga mediet italiane. Klubi verdhezi u mposht në shtëpi nga Crotone me rezultatin 0-3. Kjo disfatë ka sjellë shkarkimin e trajnerit Pekia dhe zëvendësuesi i tij pritet të jetë 61-vjeçari, i cili e dërgoi Shqipërinë në Evropian.

Verona po kalon një moment të vështirë në Serinë A, ku rrezikon seriozisht rënien nga kategoria. Në 21 takime, skuadra italiane ka grumbulluar vetëm 13 pikë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryesia e Kuvendit të Kosovës, në mbledhjen e sotme ka…