De Bruyne: Mbappe do ta fitojë ‘Topin e Artë’ vetëm nëse shkon te Reali

26 gusht 2023 | 18:49

Kevin De Bruyne, një kapiteni i Manchester i City-t, në një intervistë për Sky Sport, bëri një renditje të lojtarëve më të mirë në botë, duke vendosur Haaland të parin, Vinicius të dytin dhe Mbappe të tretin.

Kur u pyet se pse e vendosi francezin të tretin, kjo ishte përgjigja e tij: “Mbappe e ka shumë të vështirë të fitojë ‘Topin e Artë’ në PSG, thonë se ai do të shkojë në Madrid, në atë rast ai do të shkonte atje, me siguri do ta fitonte”.

Me pak fjalë, belgu e sheh të domosdoshme që Mbappe të largohet nga Parisi nëse dëshiron të jetë lojtari më i mirë në botë. Por duket se edhe në këtë merkato vere francezi e vështirë të shkojë te Real Madrid.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Arsenali nuk ka arritur të marrë më shumë se një…