De Bruyne më i shtrenjtë se Neymari  

14 shtator 15:37

Kevin De Bruyne nuk është në shitje dhe klauzola e tij e lirimit është prej 250 milionë eu (më e shtrenjtë se transferimi rekord prej 222 milionë eurosh i Neymar nga Barcelona te PSG). Këtë lajm e ka konfirmuar trajneri Pep Guardiola. 

“Ai është shumë i mirë, është një lojtar shumë dinamik. Klauzola e lirimit kap shumën e 250 milionë eurove. Më vjen keq, por ai nuk është në shitje”, ka thënë Guardiola.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara