Dekorohen me urdhrin “Hero i Kosovës” Hyzri Talla dhe 11 personalitete të tjera (Foto)

25 prill 14:43

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Migjen Shala, ka bërë me dije se me autorizim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kanë dekoruar me urdhrin “Hero i Kosovës” 12 personalitete në mesin e tyre edhe Hyzri Talla.

Përpos Tallës, të dekoruara me urdhrin “Hero i Kosovës” janë edhe Isa Havolli, Sami Plakolli, Jonuz Zeneli, Hajdin Haliti, Bajram Bahtiri, Sokol Sopi, Afrim Vitia, Burim Vitia, Dalip Alshiqi, Bedri Ahmeti dhe Azem Babiqi.

/Epoka e re/

Image may contain: 3 people, people standingImage may contain: 4 people, people smiling, people standing and suitImage may contain: 4 people, people standing and shoesImage may contain: 3 people, people sitting, people standing and indoorImage may contain: 3 people, people standing and indoorImage may contain: 2 people, beard and indoorImage may contain: 3 people, people standing, people sitting and indoorImage may contain: 4 people, people standing and indoor

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK),…