Dele Alli mungon deri në mars

24 janar 18:43

Pas ekzaminimit mjekësor u përcaktua shkalla e lëndimit të Dele Allit.

Futbollisti anglez do t’i mungojë Tottenhamit deri në fillim të muajit mars për shkak të lëndimit të parakohshëm, njoftoi klubi i Londrës.

“Pas skanimit dhe ekzaminimit u konstatua një dëmtim në këmbë. Ai do të rehabilitohet me ekipin tonë mjekësor dhe pritet të kthehet në seancat stërvitëse në fillim të muajit mars”, njofton skuadra e Tottenhamit.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sulmuesi i ri i Milanit, Krzysztof Piatek, ka thënë se…