Dëme të mëdha në Turqi, pas tërmetit të fuqishëm (Foto/Video)

24 janar 21:20

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë rreth orës 19:00 dhe tashmë kanë filluar të dalin edhe detajet e para.

Deri më tani është e konfirmuar magnituda që ka qenë 6.8 e shkallës rihter dhe ka dëme në disa qytete.

Ministri, Sulejman Sojlu ka konfirmuar se 4 persona kanë humbur jetën.

Televizioni TRT ka publikuar disa pamje të shkatërrimit të disa pjesëve në Turqi.

Tërmeti ka pasur epiqendër 9 kilometra larg Sivrice, 19 larg Çüngüş, 33 kilometra larg Elazıg.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, përmes një postimi…