Deportivo i shtohet garës për Casillasin

15 dhjetor 2017 | 11:43

Pas interesimit të Newcastel United për portierin Iker Casillas, garës për transferimin e tij është shfaqur edhe skuadra e Deportivo La Corunas.

Ish-portieri legjendar i Real Madridit është pjesë e skuadrës së Portos  nga viti 2015, por pasi e ka humbur vendin në formacionin e trajnerit Sergio Conceicao, i cili preferon Jose Sa për portën.

Casillas ka luajtur për Kombëtaren e Spanjës 167 ndeshje dhe vlerësohet si portierit më të mirë në botë.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e Kosovës e drejtuar nga kryeministri, Ramush Haradinaj, ka…