Deputetë të Vetëvendosjes bëjnë homazhe të varri i Demaçit me rastin e 83-vjetorit të lindjes së tij

26 shkurt 2019 | 16:10

Me rastin e 83-vjetorit të lindjes së veprimtarit Adem Demaçit, në kujtim e nderim të atdhetarit e veprimtarit shembull të çështjes kombëtare, të burgosurit politikë, shkrimtarit e humanistit, simbolit të rezistencës, sot deputetë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë bërë homazhe pranë varrit të tij.

“Adem Demaçi lartësoi si askush tjetër virtytet e tiparet e veprimtarit të përhershëm, të pathyer e të palëkundur në të drejtën e popullit të tij, që nuk reshti deri në frymën e fundit së angazhuari për kombin e vendin. Atdhedashuria e Adem Demaçit do të mbetet gjithnjë në zemrat dhe shpirtin tonë, kurse vendosmëria e paepur ndaj kombit dhe atdheut është qartësim i rrugës që duhet ndjekur sot e gjithnjë!”, ka njoftuar Vetëvendosje.

/Epoka e re/Image may contain: 2 people, people standing and outdoorImage may contain: 9 people, people smiling, people standing, sky and outdoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka bërë me dije se…