Deri në Tiranë erdhi, a do të futet Pacolli në karantinë nëse hyn në Kosovë

29 prill 08:11

Behgjet Pacolli dje, me aeroplanin e vet privat, nga Zvicra ka aterruar në Tiranë. Ende është e paqartë nëse do të vijë në Kosovë e të futet në karantinë për 14 ditë.

Kreu i AKR-së dhe ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës ka qëndruar një muaj në Zvicër. Në këtë kohë pandemie ai po vjen në Kosovë për të marrë pjesë në seancën për qeverinë e re. Nga partia e tij, por edhe të tjerët, thonë se Pacolli ka imunitet si deputet dhe se ka qenë gjithë kohën i mbyllur dhe se ka dokumente shëndetësore që ia lejon që të mos hyjë në karantinë.

Megjithatë, Lëvizja Vetëvendosje dhe qeveria thonë se rregullat e karantinimit vlejnë edhe për Pacollin si për çdo qytetar, edhe pse kishte pasur raste që disa persona që kishin ardhur nga jashtë vendit nuk ishin futur në karantinë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
I propozuari i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar…