Dëshmitari i 27-të fillon të dëshmojë në rastin e liderëve të UÇK-së

26 shtator 2023 | 13:18

Dëshmitari i 27-të në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit në Gjykatën Speciale ka filluar dëshminë e tij.

Seanca është duke e vazhduar e mbyllur, ndërsa më parë edhe dëshmitari i 26-të e ka përfunduar dëshminë në sesion privat, raporton “Betimi për Drejtësi”.

Dëshmitari 26-ti e kishte nisur dëshminë e tij dje,  duke u përgjigjur në pyetjet e ZPS-së, mbrojtësit të viktimave dhe më pas edhe të ekipeve mbrojtëse.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka ndërruar jetë sot, doktori dhe ish-ushtari i UÇK-së, Shukri…