Dhjetë lojtarët më të shtrenjtë në Superligë

13 prill 15:43

Mbrojtësi i Gjilanit, Ardin Dallku është futbollisti më i shtrenjtë në Superligën e Kosovës në futboll, sipas “Transfermarket”. Vlera e Dallkut është 475 mijë euro.

I dyti në këtë listë është futbollisti i Feronikelit, Marko Simonovski. I treti është Gledi Mici i Prishtinës dhe në pozitën e katërt renditet Mirlind Daku.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjykata Penale e Shkupit sot e ka shpallë aktgjykimin për…