Dhjetëra të lënduar nga një tërmet në Turqi

24 prill 2018 | 13:20

Zyrtarët në Turqi kanë njoftuar se dhjetëra persona janë lënduar, pasi një tërmet që ka goditur pjesën juglindore të vendit.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Samsat, në provincën Adiyaman. Shërbimi gjeologjik i Shteteve të Bashkuara ka thënë se tërmeti ka qenë 5.2 shkallë të rihterit dhe ka qenë në thellësi prej 10 kilometrash.

Ministria e Shëndetësisë së Turqisë, ka thënë se 35 persona janë duke marrë tretmanin e duhur, pas lëndimeve që kanë pësuar, ka njoftuar agjencia e lajmeve turke “Anadolu”.

Sipas qendrës turke për monitorimin e dridhjeve të tokës, pas këtij tërmeti janë regjistruar edhe 13 dridhje të tjera të tokës.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një person është gjetur pa shenja jetë në një veturë…