Dhjetëra të vdekur nga zjarri në Baku

02 mars 11:23

Njëzetedy njerëz kanë vdekur nga zjarri në një qendër të rehabilitimit nga droga në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku.

Zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë kanë thënë se tre persona janë shtruar në spital.

Shkaku definitiv i zjarrit nuk dihet ende, edhe pse një deklaratë zyrtare e Zyrës së Prokurorit të Përgjithshëm, e Ministrisë së Shëndetësisë dhe e asaj të Brendshme thotë se dyshimet bien mbi rrjetin e energjisë elektrike.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pjesë të mëdha të Evropës kanë kaluar një natë tjetër…